Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

Zatwardzenie po operacji
Przeszłaś operację i borykasz się z problemem zatwardzenia? Jest wiele sposobów na pobudzenie układu trawiennego do działania.

WIĘCEJ Arrow right icon

Domowe sposoby na zaparcia: 10 szybkich sposobów na zatwardzenie
Domowe sposoby na zaparcia: 10 szybkich sposobów na zatwardzenie
Stres, nieodpowiednie żywienie i mnóstwo innych czynników mogą przyczynić się do powstawania zaparć. Jak sobie z nimi poradzić i wspomóc układ trawienny? Poznaj domowe sposoby na zaparcia.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zaparcia – przyczyny, objawy i sposoby na problemy z wypróżnianiem
Zatwardzenie i zaparcia – pobudź jelita do pracy
Przyczyn nagłego zatwardzenia może być wiele.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie i zaparcia w okresie ciąży
W okresie ciąży zwiększa się ryzyko zatwardzeń. Organizm kobiety w tym czasie przechodzi wiele zmian, które mogą wywoływać problemy z wypróżnianiem. Jak pobudzić swój układ trawienny do działania! Oto sposoby na zaparcia w ciąży!

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie – objawy – jak je rozpoznać
Jeśli borykasz się z objawami zatwardzenia, możesz pobudzić swój układ trawienny na wiele sposobów.

WIĘCEJ Arrow right icon

Jak wypuścić gazy z jelit: 4 sposoby na pozbycie się wzdęć
Uczucie rozpierania i pełności w jamie brzucha, ociężałość brzuszna, bóle, bulgotanie i gazy – tak najczęściej objawiają się wzdęcia, które są jednymi z najbardziej popularnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jak radzić sobie z nadmiarem gazu w układzie pokarmowym? Jak wypuścić gazy z jelit? Czy są na to domowe sposoby? Odpowiedzi na te pytania i domowe sposoby na gazy w dalszej części artykułu.

WIĘCEJ Arrow right icon

IBS – zespół jelita drażliwego – przyczyny i objawy
Borykasz się z zespołem jelita drażliwego? Istnieje wiele sposobów na złagodzenie jego objawów

WIĘCEJ Arrow right icon

10 wskazówek przy diecie dla osób cierpiących na IBS
Zespół jelita drażliwego to przewlekłe schorzenie, objawiające się nawracającymi bólami brzucha, biegunkami lub zaparciami, wzdęciami i innymi objawami ze strony układu pokarmowego. Ponieważ przyczyny powstania wciąż nie są dokładnie poznane, leczenie jest głównie objawowe i ma na celu uspokojenie dyskomfortu jelitowego. Filarem leczenia IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome) jest odpowiednia dieta, która pozwala na poprawę komfortu życia codziennego pacjentów z IBS. Dieta pacjenta z IBS powinna być lekkostrawna i nakierowana na konkretny objaw dominujący. Co jeść, a czego unikać?

WIĘCEJ Arrow right icon

Celiakia, czyli nietolerancja i nadwrażliwość glutenu
Cierpisz na celiakię? Tę chorobę zmniejszającą naszą zdolność do pobierania składników odżywczych określa się również mianem nietolerancji glutenu.

WIĘCEJ Arrow right icon