Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

rodukty pełnoziarniste to świetne źródło błonnika w codziennej diecie
Błonnik rozpuszczalny – charakterystyka, zastosowanie i produkty, które go zawierają
Chociaż znane są prozdrowotne właściwości błonnika, mało kto wie, że występują jego różne rodzaje. I to od konkretnej frakcji zależy wpływ błonnika na ludzki organizm. Co to jest błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, czym się różnią i dlaczego błonnik jest ważnym składnikiem diety?

WIĘCEJ Arrow right icon

Błonnik pokarmowy występuje w warzywach, owocach i produktach pełnoziarnistyc
Błonnik dla dzieci: dlaczego jest potrzebny? W jakich produktach szukać?
Błonnik pokarmowy jest istotnym składnikiem diety w każdym wieku. Jadłospis najmłodszych także powinien zawierać jego odpowiednią ilość. Dlaczego błonnik dla dzieci jest tak ważny i gdzie go znaleźć? Sprawdź w poniższym artykule!

WIĘCEJ Arrow right icon

Stres może prowadzić też do powstawania kortyzolowego brzucha
Brzuch stresowy – jak się go pozbyć? Dieta, ćwiczenia, porady
Zbliża się lato, więc coraz więcej osób zwiększa liczbę ćwiczeń i częściej odwiedza siłownie, by uzyskać plażową formę. Co, jednak jeśli pomimo hektolitrów wylanego potu i restrykcyjnej diety uparty tłuszcz z okolic brzucha nie chce zniknąć?

WIĘCEJ Arrow right icon

Probiotyki regulują florę jelit, wspierając w dolegliwościach układu pokarmowego
Probiotyki: czym są i czym się różnią od prebiotyków?
Probiotyk jest terminem stosowanych szeroko w kontekście antybiotykoterapii. Jednak dla utrzymania dobrej kondycji układu pokarmowego są one potrzebne na co dzień, a nie tylko podczas leczenia antybiotykami. Jak oddziałują probiotyki na jelita i dlaczego są tak konieczne?

WIĘCEJ Arrow right icon

Biegunka podróżnych dotyka nawet do 70% turystów
Zemsta faraona — czyli jak radzić z biegunką podróżnych
Przyjemny relaks w egzotycznym kraju może zamienić się w koszmar, jeśli podróżnik dotknięty zostanie biegunką podróżnych, zwaną potocznie zemstą Faraona. Potrafi atakować nagle i mieć bardzo intensywny przebieg, sprawiając, że cały urlop zamienia się w walkę z bólami brzucha i ostrą biegunką. Jeśli nie chcesz spędzić urlopu w toalecie, sprawdź, skąd się bierze ta przykra dolegliwość i jak można jej zapobiec.

WIĘCEJ Arrow right icon

Mleko i jego przetwory to główne źródła wielocukru, zwanego laktozą
Nietolerancja laktozy – co to jest laktoza i dlaczego może powodować biegunki?
Dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak wzdęcia, bóle brzucha czy biegunki występujące zwłaszcza po spożyciu mleka i jego przetworów, mogą być objawem nietolerancji laktozy. Czy można jakoś ograniczyć lub wyeliminować nieprzyjemne objawy bez wykluczania mleka i jego przetworów z diety? Sprawdź!

WIĘCEJ Arrow right icon

Zapotrzebowanie na błonnik
Ile błonnika dziennie potrzebujesz? Kalkulator zapotrzebowania
Błonnik, zwany inaczej włóknem pokarmowym, to składnik, który najbardziej znany jest ze swoich właściwości regulujących procesy trawienne i pracę jelit. To on pomaga uregulować dobowy rytm wypróżnień, umożliwia oczyszczenie jelit ze złogów i utrzymanie prawidłowej wagi. Błonnik pomaga również regulować poziom glikemii i cholesterolu oraz przyczynia się do redukcji ciśnienia tętniczego.

WIĘCEJ Arrow right icon

Delikatne ćwiczenia rozciągające, joga i spacery – to aktywności idealne w każdym trymestrze
Wzdęcia i gazy w ciąży – przyczyny i sposoby na poprawę trawienia

WIĘCEJ Arrow right icon

Joga to świetny sposób na lepszą pracę jelit, a przy okazji na zmniejszenie stresu i uspokojenie nerwów
Ćwiczenia fizyczne na zaparcia – propozycje na lepsza pracę jelit
Zaparcia to dolegliwość nieprzyjemna, zwłaszcza gdy utrzymuje się dłuższy czas lub występuje bardzo często. Do zaparć mogą przyczyniać się nieodpowiednie nawyki żywieniowe, a także siedzący tryb życia o ograniczonej aktywności fizycznej. Jakie ćwiczenia na zaparcia mogą pomóc pozbyć się dolegliwości?

WIĘCEJ Arrow right icon