Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

Sposoby na zaparcia
Masz zaparcia? Dowiedz się, co jest ich przyczyną i jak możesz sobie z nimi poradzić.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie po operacji
Przeszłaś operację i borykasz się z problemem zatwardzenia? Jest wiele sposobów na pobudzenie układu trawiennego do działania.

WIĘCEJ Arrow right icon

Jak zachować szczupłą sylwetkę? 5 zasad odżywiania
Zgrabna, smukła sylwetka to marzenie większości z nas. Niestety, najczęściej trudno jest nam ją utrzymać. Dziesiątki pokus w postaci słodkich batoników i słodzonych napojów, wieczory spędzane przed telewizorem, napoje wyskokowe spożywane ze znajomymi. Wszystko to sprawia, że zaczynamy tyć. Pojawiają się boczki, wystający brzuch, szerokie uda. A my zachodzimy w głowę, co robimy źle. Wydaje nam się, że odżywiamy się dość racjonalnie. Tymczasem zapominamy, że każda przekąska to dodatkowe kalorie. Do tego wysoko przetworzona żywność, alkohol. I nowa warstwa tłuszczyku gotowa! Co zrobić, żeby zachować szczupłą sylwetkę przez cały rok? Wystarczy kilka podstawowych zasad żywienia, by zapewnić sobie doskonały wygląd. Oto 5 reguł dietetycznych dla wszystkich marzących o pięknej figurze!

WIĘCEJ Arrow right icon

Dieta L-FODMAP. Poznaj zasady i zadbaj o swoje jelita
Już samo słowo „dieta” wielu osobom źle się kojarzy. Wyrzeczenia, restrykcje, dania bez smaku… Do tego złe samopoczucie, małe porcje i ciągły głód. Dni ciągną się bez końca, a my odliczamy czas do kolejnego posiłku. Jednak wcale nie musi tak być! Nawet jeśli cierpimy na zespół jelita drażliwego, to nasza dieta może być smaczna i ciekawa. Najskuteczniejszą dietą, która może pomóc w dysfunkcjach jelit, jest low FODMAP, zwana potocznie FODMAP. Dieta ma charakter eliminacyjny, ale trwa zaledwie od 2 do 12 tygodni. W tym czasie obserwujemy uważnie swój organizm, by w efekcie dowiedzieć się, które produkty zaburzają funkcjonowanie naszego układu trawiennego.

WIĘCEJ Arrow right icon

Domowe sposoby na zaparcia i lepszą pracę jelit
Stres, nieodpowiednie żywienie i mnóstwo innych czynników mogą przyczynić się do powstawania zaparć. Jak sobie z nimi poradzić i wspomóc układ trawienny? Poznaj domowe sposoby na zaparcia.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zaparcia – co robić, by uporać się z problemem?
Problemy natury trawiennej mają to do siebie, że potrafią znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie i wpłynąć na nasze samopoczucie. Nie inaczej jest w przypadku zaparć, które są nie tylko uciążliwe, ale i krępujące. Długie wizyty w toalecie, nie dość, że są męczące, to jeszcze nie przynoszą żadnego rezultatu. Co jest przyczyną problemów i co pomaga na zaparcia? Podpowiadamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Nasz drugi mózg – jak prawidłowo dbać o jelita?
Najważniejsze organy w naszym ciele? Wiele osób odpowie: mózg, serce, płuca. A co z jelitami? O ich znaczeniu często zapominamy, a nie bez powodu potocznie nazywa się je „drugim mózgiem”. Dochodzi w nich do wielu wyjątkowych i fascynujących procesów, które mają ogromne znaczenie nie tylko w kontekście odżywiania, ale również naszego samopoczucia. Jak funkcjonują, w jaki sposób są zbudowane i jak zadbać o jelita? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

WIĘCEJ Arrow right icon

Poradnik jak zdrowo schudnąć?
Zbliżające się wakacje, urodziny, Sylwester lub ślub… okazji, na które chcemy schudnąć, jest wiele. Jednak podstawowym powodem, dla którego zdecydujemy się na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, powinno być zdrowie. Efekt wizualny to jedno, ale to sprawność fizyczna oraz codzienne samopoczucie powinny być dla nas najważniejsze. Jak zdrowo schudnąć, aby cieszyć się dobrą formą na lata, a nie tylko na lato? Podpowiadamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Jak woda wpływa na odchudzanie? Znamy odpowiedź
O konieczności regularnego picia wody wiemy już dzisiaj chyba wszyscy. Jak mantrę powtarza się poradę – pijmy przynajmniej dwa litry wody dziennie. Nawadnianie organizmu ma ogromne znaczenie dla wszystkich organów, układów i ich funkcji. Sam człowiek w 60% składa się z wody, więc nie należy się dziwić, że to właśnie ten niepozorny płyn jest tak istotny dla naszego zdrowia. Okazuje się jednak, że woda ma znaczenie nie tylko dla tego, jak się czujemy, ale również dla tego, jak wyglądamy. Jaki jest związek wody z odchudzaniem i jak może nam ona pomóc zrzucić zbędne kilogramy? Sprawdzamy.

WIĘCEJ Arrow right icon