Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

Rozwolnienie, czyli jakie są przyczyny biegunki
Biegunka (inaczej rozwolnienie) jest dolegliwością, która dotyka wiele osób. Może ona być wywołana różnymi czynnikami: mechanicznymi, hormonalnymi oraz psychologicznymi. Najczęściej schorzenie to występuje wskutek zapalenia błony śluzowej jelit, ale nie jest to jedyna przyczyna biegunki. Nie należy bagatelizować objawów w postaci osłabienia organizmu, odwodnienia, czy osłabienia koncentracji, ponieważ długotrwałe rozwolnienie może doprowadzić do negatywnych i groźnych skutków zdrowotnych. Z tego względu zaleca się skorzystanie z pomocy lekarskiej, aby szybko powrócić do normalnego funkcjonowania. To właśnie lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia tej dolegliwości. Jak leczyć biegunkę? Co jeszcze można zrobić, aby zminimalizować jej objawy?

WIĘCEJ Arrow right icon

Alergia i uczulenie na gluten – objawy, przyczyny
Jakie są najczęstsze objawy alergii na gluten i jak postepować, jeśli pojawiły się u Ciebie lub Twojego dziecka?

WIĘCEJ Arrow right icon

8 wskazówek, jak poradzić sobie z zatwardzeniem
Zatwardzenie może przysparzać nam bólu i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Oto 8 naszych wskazówek, jak temu zaradzić!

WIĘCEJ Arrow right icon

Dieta przeciw zaparciom – co jeść na zaparcia?
Problemy z trawieniem mogą powodować niekomfortowe zaparcia. Jak domowymi sposobami i odpowiednią dietą przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jelit? Co jeść na zaparcia? Poniżej nasza propozycja i lista wskazanych oraz zakazanych produktów.

WIĘCEJ Arrow right icon

Co na zaparcia? Najlepsze sposoby na zaparcia jelitowe
Zaparcia potrafią skutecznie uprzykrzyć życie osobom, które się z nimi zmagają. Niepełne wypróżnienia, rzadkie korzystanie z toalety, uczucie ciężkości, czasem nawet ból – wszystkie te objawy sugerują właśnie problem zaparć. Najczęściej pojawia się on w wyniku złej diety, siedzącego trybu życia, pod wpływem stresu. Jeśli tak jest również w naszym przypadku, kluczem do sukcesu i poradzenia sobie z dolegliwością jest gruntowna zmiana nawyków. Co na zaparcia stosować, by poczuć się lepiej i odzyskać radość życia? Podpowiadamy

WIĘCEJ Arrow right icon

Co na wzdęcia? Składniki na gazy w jelitach
Wzdęcia to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Według różnych statystyk mogą dotyczyć nawet 30% światowej populacji. Za wzdęty brzuch odpowiadają gazy gromadzące się w jelitach. Najczęściej pojawiają się po jedzeniu, choć bywa i tak, że trwają bardzo długo i nie mają bezpośredniego związku z posiłkiem. Chyba każdy z nas choć raz w życiu zmagał się z uczuciem rozpierania charakterystycznym dla wzdętego brzucha. W takich sytuacjach warto wiedzieć, co może pomóc na wzdęcia. Jak zapobiegać pojawianiu się tej przypadłości? Sprawdzamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Leniwe jelita: przyczyny, objawy i sposoby na słaby pasaż jelitowy
Wzdęcia, uczucie ciężkości brzucha, problemy z prawidłowym wypróżnianiem – mogą to być objawy leniwego jelita. Syndromowi często towarzyszą zaparcia, które pogarszają komfort życia. Skąd bierze się zespół jelita leniwego i jak mu przeciwdziałać? Jak go leczyć domowymi sposobami?

WIĘCEJ Arrow right icon

Co pomaga na rozwolnienie? Deita przy biegunce
Biegunka jest dolegliwością ze strony układu pokarmowego. Polega ona na oddawaniu wodnistego bądź papkowatego kału częściej niż trzy razy na dobę. Za najczęstsze przyczyny biegunki uważa się zakażenia bakteryjne lub wirusowe. W trakcie tego schorzenia często dochodzi do osłabienia organizmu, gorączki, a przede wszystkim odwodnienia. Z tego względu ważne jest stosowanie się do odpowiednich zasad żywieniowych. Dieta wykazuje ogromny wpływ na przebieg biegunki, a ograniczenie niektórych produktów może pomóc zwalczyć biegunkę. Warto zatem dowiedzieć się, jakich produktów należy unikać. Co pomaga na rozwolnienie? Co jeść przy biegunce?

WIĘCEJ Arrow right icon

Dieta low FODMAP – ulga nie tylko przy zespole jelita drażliwego. Co należy jeść?
Co to jest dieta FODMAP? Jakie są jej zasady, jak ją stosować i komu może pomóc? Które produkty FODMAP wybierać i co jeść, by poczuć ulgę? Sprawdź!

WIĘCEJ Arrow right icon