Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

Nadmiar gazów w jelitach powoduje bóle brzucha
Częste nadmierne gazy: przyczyny i sposoby jak się ich pozbyć
Produkcja gazów jelitowych to całkowicie fizjologiczny, stały proces. Jednak gdy jest ich zbyt wiele zaczynają powodować dyskomfort i bywają przyczyną skrępowania. Co powoduje częste gazy? Jak zminimalizować problem i kiedy należy zasięgnąć porady lekarskiej?

WIĘCEJ Arrow right icon

Sposoby na zaparcia
Masz zaparcia? Dowiedz się, co jest ich przyczyną i jak możesz sobie z nimi poradzić.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie po operacji
Przeszłaś operację i borykasz się z problemem zatwardzenia? Jest wiele sposobów na pobudzenie układu trawiennego do działania.

WIĘCEJ Arrow right icon

Domowe sposoby na zaparcia i lepszą pracę jelit
Stres, nieodpowiednie żywienie i mnóstwo innych czynników mogą przyczynić się do powstawania zaparć. Jak sobie z nimi poradzić i wspomóc układ trawienny? Poznaj domowe sposoby na zaparcia.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zaparcia – co robić, by uporać się z problemem?
Problemy natury trawiennej mają to do siebie, że potrafią znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie i wpłynąć na nasze samopoczucie. Nie inaczej jest w przypadku zaparć, które są nie tylko uciążliwe, ale i krępujące. Długie wizyty w toalecie, nie dość, że są męczące, to jeszcze nie przynoszą żadnego rezultatu. Co jest przyczyną problemów i co pomaga na zaparcia? Podpowiadamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie i zaparcia – pobudź jelita do pracy
Przyczyn nagłego zatwardzenia może być wiele.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie i zaparcia w okresie ciąży
W okresie ciąży zwiększa się ryzyko zatwardzeń. Organizm kobiety w tym czasie przechodzi wiele zmian, które mogą wywoływać problemy z wypróżnianiem. Jak pobudzić swój układ trawienny do działania! Oto sposoby na zaparcia w ciąży!

WIĘCEJ Arrow right icon

Objawy, leczenie zespołu jelita drażliwego
IBS, czyli Irritable Bowel Syndrome, określa się mianem zespołu jelita drażliwego. Więcej informacji na temat objawów i leczenia znajdziesz tutaj.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie – objawy – jak je rozpoznać
Jeśli borykasz się z objawami zatwardzenia, możesz pobudzić swój układ trawienny na wiele sposobów.

WIĘCEJ Arrow right icon