Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

Zdrowe jelita: jak o nie dbać i poprawić swój mikrobiom?
Zdrowe jelita: jak o nie dbać i poprawić swój mikrobiom?
Jelita to swoisty mikrokosmos – bytują w nim miliardy mikroorganizmów, tworzące mikrobiom jelitowy, który wspomaga i reguluje procesy trawienne w jelicie. To prawie 2 kg bakterii, które wspierają organizm w procesie trawienia, usprawniając rozkład pokarmów. Jak zadbać o prawidłową kondycję i zdrowie jelit?

WIĘCEJ Arrow right icon

Poradnik jak zdrowo schudnąć?
Zbliżające się wakacje, urodziny, Sylwester lub ślub… okazji, na które chcemy schudnąć, jest wiele. Jednak podstawowym powodem, dla którego zdecydujemy się na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, powinno być zdrowie. Efekt wizualny to jedno, ale to sprawność fizyczna oraz codzienne samopoczucie powinny być dla nas najważniejsze. Jak zdrowo schudnąć, aby cieszyć się dobrą formą na lata, a nie tylko na lato? Podpowiadamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Jak woda wpływa na odchudzanie? Znamy odpowiedź
O konieczności regularnego picia wody wiemy już dzisiaj chyba wszyscy. Jak mantrę powtarza się poradę – pijmy przynajmniej dwa litry wody dziennie. Nawadnianie organizmu ma ogromne znaczenie dla wszystkich organów, układów i ich funkcji. Sam człowiek w 60% składa się z wody, więc nie należy się dziwić, że to właśnie ten niepozorny płyn jest tak istotny dla naszego zdrowia. Okazuje się jednak, że woda ma znaczenie nie tylko dla tego, jak się czujemy, ale również dla tego, jak wyglądamy. Jaki jest związek wody z odchudzaniem i jak może nam ona pomóc zrzucić zbędne kilogramy? Sprawdzamy.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zaparcia – przyczyny, objawy i sposoby na problemy z wypróżnianiem
Zatwardzenie i zaparcia – pobudź jelita do pracy
Przyczyn nagłego zatwardzenia może być wiele.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie i zaparcia w okresie ciąży
W okresie ciąży zwiększa się ryzyko zatwardzeń. Organizm kobiety w tym czasie przechodzi wiele zmian, które mogą wywoływać problemy z wypróżnianiem. Jak pobudzić swój układ trawienny do działania! Oto sposoby na zaparcia w ciąży!

WIĘCEJ Arrow right icon

Skąd się biorą wzdęcia brzucha i nadmierne gazy
Problem wzdęć to coś naturalnego. Niemal każdy zmagał się z nimi choć raz w życiu.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zatwardzenie – objawy – jak je rozpoznać
Jeśli borykasz się z objawami zatwardzenia, możesz pobudzić swój układ trawienny na wiele sposobów.

WIĘCEJ Arrow right icon

Jak wypuścić gazy z jelit: 4 sposoby na pozbycie się wzdęć
Uczucie rozpierania i pełności w jamie brzucha, ociężałość brzuszna, bóle, bulgotanie i gazy – tak najczęściej objawiają się wzdęcia, które są jednymi z najbardziej popularnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jak radzić sobie z nadmiarem gazu w układzie pokarmowym? Jak wypuścić gazy z jelit? Czy są na to domowe sposoby? Odpowiedzi na te pytania i domowe sposoby na gazy w dalszej części artykułu.

WIĘCEJ Arrow right icon

IBS – zespół jelita drażliwego – przyczyny i objawy
Borykasz się z zespołem jelita drażliwego? Istnieje wiele sposobów na złagodzenie jego objawów

WIĘCEJ Arrow right icon