Blog

Witaj na blogu marki Colon C z którego możesz czerpać wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wybierz interesującą Cię kategorię, oddaj się lekturze, a na koniec – wprowadź nasze porady w życie.

rośliny strączkowe znane są ze swoich wzdymających właściwości
Produkty wzdymające. Lista warzyw, owoców i posiłków powodujących wzdęcia.
Wzdęcia to tyleż popularna, co kłopotliwa dolegliwość. Towarzyszą im uczucie pełności i ciężkości, powiększenie obwodu brzucha oraz nadmierne gazy. Bardzo często przyczyną wzdęć jest nieprawidłowa dieta – w jadłospisie znajduje się zbyt wiele produktów powodujących gazy i wzdymających potraw. Warto zatem przyjrzeć się diecie i wykluczyć część produktów. Które potrawy wzdymają najbardziej?

WIĘCEJ Arrow right icon

Uzupełnienie diety dziecka w produkty zawierające błonnik, mogą pomóc w zniwelowaniu zaparć.
Zaparcia nawykowe u dzieci – przyczyny i sposoby radzenia z zaparciami
Zaparcia u dzieci nie są niczym niespotykanym i najczęściej nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Problem zaczyna się w momencie, gdy dziecko wstrzymuje stolec przez dłuższy czas, a pojedyncze zaparcia zmieniają się w zaparcia nawykowe u dzieci.

WIĘCEJ Arrow right icon

Bóle brzucha mogą mieć różne podłoże, zarówno związane z jedzeniem, jak i stresem.
Bóle brzucha po posiłku – z czego wynikają?
Ból brzucha po posiłku to dolegliwość, z którą borykał się niemal każdy. Chociaż często ból brzucha po jedzeniu lub piciu jest efektem nieprawidłowości w diecie, czasem może świadczyć o znacznie poważniejszych dolegliwościach. Skąd biorą się skurcze i ból brzucha po jedzeniu?

WIĘCEJ Arrow right icon

Częste oddawanie stolca - czy to powód do zmartwień?
Częste wypróżnianie w małych ilościach – kiedy powinno niepokoić?
Nagła zmiana częstotliwości oddawania stolca niekoniecznie musi oznaczać chorobę. Może być ona spowodowana wieloma czynnikami środowiskowymi, zmianą diety czy nadmiernym stresem. Warto jednak zwrócić uwagę na objawy, jeśli częstość wypróżnień ulegnie zwiększeniu.

WIĘCEJ Arrow right icon

Błonnik pokarmowy – w czym jest i jaką rolę odgrywa w organizmie?
Nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie są zależne od wielu różnych czynników. Od niedawna większą uwagę zwraca się na rolę pracy jelit w naszym organizmie. Lekarze oraz dietetycy podkreślają, że ich prawidłowe funkcjonowanie może mieć kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Powstało wiele książek na temat ich roli i odpowiedzialności za nasze zdrowie. Niektórzy ze specjalistów nazywają je nawet „drugim mózgiem”. Aby jelita funkcjonowały bez zarzutu. potrzebują czegoś, co je napędzi do działania. Takim składnikiem może być błonnik.

WIĘCEJ Arrow right icon

Zaparcia – przyczyny, objawy i sposoby na problemy z wypróżnianiem
Zaparcia – przyczyny, objawy i sposoby na problemy z wypróżnianiem
Zaparcia to bardzo częsty problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Są nie tylko uciążliwe, ale także niezwykle krępujące. Przyczyny zaparć mogą być różne, jednak często są związane ze stylem życia i nieprawidłowymi codziennymi nawykami. W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Jakie są domowe sposoby na zaparcia i jak powinna wyglądać odpowiednia dieta?

WIĘCEJ Arrow right icon

Kobieta z posiłkiem na oczyszczenie jelit, który zawiera odpowiednią ilość błonnika pokarmowego
Oczyszczanie jelit: jak oczyścić jelita ze złogów i innych zanieczyszczeń?
Często za dolegliwości jelitowe odpowiedzialne są złogi w jelitach, stworzone z treści kałowej. Pozostając w nich, zaburzają pasaż jelitowy i powodują dyskomfort. Czym są złogi jelitowe i jak oczyścić jelita? Czy są domowe sposoby na oczyszczenie jelit?

WIĘCEJ Arrow right icon

Skutki długotrwałego siedzenia przed komputerem wynikają m.in. ze złej postawy przy biurku
Długotrwałe siedzenie może mieć swoje skutki!
Siedzący tryb życia jest zdecydowanie zmorą obecnych czasów. I może mieć on fatalne skutki dla zdrowia – bóle pleców, żylaki, a nawet zaparcia. Jak przeciwdziałać szkodliwym efektom długiego siedzenia?

WIĘCEJ Arrow right icon

Zespół jelita drażliwego – przyczyny, objawy i leczenie IBS
IBS, czyli zespół jelita drażliwego — przyczyny, objawy i leczenie
Zespół jelita drażliwego (IBS) jest przewlekłą chorobą przewodu pokarmowego. Poznaj objawy, przyczyny i sposób diagnostyki zespołu jelita drażliwego

WIĘCEJ Arrow right icon