Blog / Trawienie i jelita / Czym tak właściwie jest cholesterol i jak go obniżyć?

coladmin 9 lutego 2023

Czym tak właściwie jest cholesterol i jak go obniżyć?

coladmin 9 lutego 2023

Cholesterol jest niezbędny dla komórek naszego organizmu, ale w nadmiernych ilościach staje się szkodliwy.

Czym tak właściwie jest cholesterol?

Cholesterol to tłuszcz występujący naturalnie w naszym krwioobiegu. Nasze komórki korzystają z niego, jeśli jego ilość utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Cholesterol dzielimy na:

  • cholesterol endogenny – to aż 80 proc. cholesterolu,który występuje w organizmie człowieka. Jest produkowany w wątrobie (około 70 proc.), ale również w jelicie cienkim,

  • cholesterol egzogenny – dostarczany jest do naszego organizmu poprzez spożywane przez nas jedzenie. Sporadyczne spożywanie tłustych pokarmów nie stanowi zagrożenia. Gorzej, jeśli jedzenie bogate w tłuszcze stanie się znaczną częścią naszego jadłospisu.

Regularne udrożnianie rur

Kiedy sytuacja staje się problematyczna? Wszystko zaczyna się od nadmiaru cholesterolu, czyli po prostu tłuszczu, zalegającego w naszych żyłach. Przypomina to trochę kuchenny zlew, w którym woda spływa o wiele wolniej, ponieważ coś zalega w rurach, np. tłuszcz z patelni albo fusy. Na szczęście wystarczy udrożnić rury, aby usprawnić przepływ wody. Podobnie wygląda to w przypadku cholesterolu.

Naturalny strażnik poziomu cholesterolu

Produkty Colon zawierają łupiny nasienne psyllium, które pomogą Ci w utrzymaniu poziomu cholesterolu w normie. Preparat zawiera rozpuszczalny błonnik znany ze swojej zdolności do pochłaniania płynów. Błonnik rozpuszczalny absorbuje płyny tworząc w ten sposób żelowatą masę, która wchłania m.in. kwas żółciowy, a następnie jest w naturalny sposób wydalany z organizmu. Po zakończeniu tego procesu wątroba przystępuje do wytworzenia nowej porcji kwasu żółciowego oraz pobrania cholesterolu z naszego krwioobiegu w celu zmniejszenia jego ilości.

Głównym składnikiem Colon C jest błonnik pochodzący z łupin nasion psyllium.

Colon C to suplement diety odpowiedni dla osób dbających o zdrowy tryb życia, zwłaszcza tych nieco dojrzalszych. Wynika to z faktu, iż poziom cholesterolu wzrasta wraz z wiekiem.

Udostępnij: