Blog / Porady / Błonnik – niezawodne wsparcie pracy jelit

coladmin 15 lutego 2023

Błonnik – niezawodne wsparcie pracy jelit

coladmin 15 lutego 2023

Zapewne wiele razy słyszałaś/eś już o zaletach błonnika i jego pozytywnym wpływie na funkcjonowanie układu trawiennego. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że istnieje wiele rodzajów błonnika o różnych właściwościach. Jak ten składnik wpływa na pracę jelit? Przekonaj się i zmień swoją dietę!

Czym jest błonnik?

Błonnik to rodzaj węglowodanów, które można podzielić na dwie grupy – ulegające trawieniu i nietrawione. Błonnik nietrawiony to, jak sama nazwa wskazuje, rodzaj błonnika, który nie ulega strawieniu w naszych jelitach i nie oddziałuje na proces trawienie. Mówiąc wprost, tego typu błonnik po prostu przelatuje przez Twój układ trawienny.

Inaczej jest z błonnikiem ulegającym trawieniu. Jego źródła to warzywa, owoce, owies oraz łupiny nasion psyllium. W kontakcie z wodą znajdującą się w naszym żołądku tworzy żelową masę, pęcznieje zwiększającą objętość treści żołądkowej. Po strawieniu jest najczęściej rozkładany przez bakterie znajdujące się w jelicie grubym.

Wypróbuj Colon C na poprawę pracy jelit

Colon C to suplement diety zawierający ulegający trawieniu błonnik z łupin nasion psyllium. Błonnik ten korzystnie wpływa na prace jelit i ułatwia wypróżnianie oraz obniża poziom cholesterolu.

Błonnik zawarty w produktach Colon pomaga w regulacji pracy jelit

W przeciwieństwie do niektórych rodzajów błonnika, ten zawarty w produktach Colon dociera w całości do jelita grubego, wchłaniając płyn i tworząc żelową masę ułatwiającą przejście stolca. Ponadto pochłania także nadmiar płynów zawartych w luźnym kale, ograniczając liczbę wizyt w toalecie, gdy te są zbyt częste.

Działa już w żołądku

Ze względu na to, że błonnik zawarty w produktach Colon bardzo dobrze wchłania płyny, prezentowany preparat sprawdzi się także u osób chcących zmniejszyć napady głodu. Składnik odżywczy pochłania płyny już w żołądku, pęcznieje i zwiększa objętość treści żołądkowej.

Colon C obniża poziom cholesterolu i wspiera pracę jelit

Błonnik zawarty w produktach Colon potrafi jeszcze więcej. Pochłaniając płyny w jelicie cienkim, błonnik absorbuje także kwas żółciowy, który dzięki temu w naturalny sposób opuszcza nasz organizm. Wątroba otrzymuje wówczas sygnał do wytworzenia kolejnej porcji kwasu. W tym celu musi pobrać cholesterol z krwiobiegu. W ten sposób błonnik zawarty w produktach Colon obniża poziom cholesterolu we krwi.

Udostępnij: